Başkan Altay için ortaya atılan iddia ortalığı karıştırdı; “Hatay’a başkan adayı olacak”


Yerel Seçimlere sayılı günler kala siyaset arenasında da ortam kızışmaya başladı. Son olarak aday adayları belli olurken birkaç şehir dışında kesin başkan adaylarının isimleri belli olmadı. Konya’da ise durum diğer şehirlere göre farklı bakılıyor. AK Parti iktidarından bu yana Konya Büyükşehir ve merkez ilçelerle birçok taşra ilçe AK Partili belediye başkanları tarafından yönetiliyor. Konuyu TGRT ekranlarında bir programda açıklık getiren MAK Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, Konya’ya özel yorum yaptı. Konya’da AK Parti’nin yüzde 70’in üzerinde oy aldığını bunun sonucunda adayın çok da önemli olmadan AK Parti’den başkan adayı olan kişinin başkan olduğunu dile getirdi.

HATAY’A KONYALI BAŞKAN MI ADAY OLACAK

Kulat konuşmasının devamında Hatay Büyükşehir Belediyesinin CHP tarafından yönetildiğini hatırlatarak, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, deprem zamanı Hatay’a çok ciddi yardımlar yaptı. Dolayısıyla Hatay’da çok sevilen bir başkan oldu. Zaten Konya’da bir kayıp yok. AK Parti’den kim aday olursa o alacak. Lakin kulislerde AK Parti’nin Hatay’ı almak için sevilen başkan Uğur İbrahim Altay’ı aday göstereceği konuşuluyor. Bu bizim kulağımıza gelen bir kulis bilgisi, doğrusu yanlışı nedir bilemeyiz” dedi.

“MHP KONYA’DA İKİ BELEDİYE İSTİYOR”

Kulat çarpıcı iddialarına kaldığı yerden devam etti. Kulat, MHP’nin Konya’da iki belediye istediğini bunun için de merkezdeki iki belediyenin MHP’den aday gösterilebileceğini de işaret etti. Kulat, bu bilginin de kulislerde konuşulduğunu dile getirdi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*