Evinde doğal gaz kullanıp ısınamayan Konyalılar bakın ne yapıyor!


Konya‘da havaların soğumaya yüz tutmasıyla soba satışları başladı. Tarihi Bedesten Çarşısı esnaflarından Hasan Akkuş, “Vatandaşlar kendi hobi bahçelerine ve müstakil evlerine doğalgaz döşedikleri halde sırf görsel amaçlı soba talebinde bulunuyorlar. Aksine doğalgaz ile fazla ısınamayıp sobayı tercih ederler de var. Tahmini, Konya’nın yüzde 90’ı doğalgaz kullanıyorken fazla ısınamıyorum deyip soba satın almaya gelenler var.” dedi.

evinde-dogal-gaz-kullanip-isinamayan-konyalilar-bakin-ne-yapiyor.jpg

Her yıl bir önceki yıla göre soba satışlarında düşüş yaşandığını söyleyen Akkuş, “Konya‘da her sene kasaba ve köylere doğalgaz yayılıyor. Zaten kullanıcı azaldıkça üretici de azalıyor. Bu durum bir şekilde dengeleniyor.” ifadelerini kullandı.

evinde-dogal-gaz-kullanip-isinamayan-konyalilar-bakin-ne-yapiyor-001.jpg

KONYA’DA SOBA FİYATLARI

Sobanın sacı inceldiği zaman fiyatının üştüğünü belirten Akkuş, “Fırınlı sobalar 4 bin ile 4 bin 800 arasında değişiyor. Yuvarlak modeller, bwin lüks olarak da geçen sobalar da 3 bin lira. Normal yuvarlak sobaların büyük boyu 2 bin 900 lira. Orta boyu 2 bin 700 lira. Küçük boyu ise 2 bin 200 lira. 2 yıl garantilidir ve bir sıkıntı olduğunda servis gelir bakar.

evinde-dogal-gaz-kullanip-isinamayan-konyalilar-bakin-ne-yapiyor-002.jpg

En çok tercih edilen soba da kuzine sobalardır. Üstünde veya fırın bölümünde yemek ve çay yapılabildiğinden en çok satılan sobadır.” diye konuştu.

evinde-dogal-gaz-kullanip-isinamayan-konyalilar-bakin-ne-yapiyor-003.jpg

•SERKAN ÖZGÜRSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*