Gazetecilerimiz toplumun sesi, gözü ve kulağıdır


Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yayımladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecileri tebrik etti.

Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesi, bilgilerin geniş kitlelere objektif bir şekilde ulaştırabilmesi için basın mensuplarının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Hasan Kılca’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı şöyle:

“Farklı görüş, düşünce ve olayları objektif bir açıyla ortaya koyan basının, gerek toplumun bilinçlenmesinde gerekse huzur ve güven ortamının güçlenmesinde payı büyüktür. Gazeteciler toplumun sesi, gözü ve kulağı olarak, önemli görevler üstlenmektedir. Gerçekleri araştırma ve kamuoyuna doğru bilgiler sunma sorumluluğunu taşıyan gazeteciler; en zorlu şartlarda dahi görevini layıkıyla yerine getirmek için yoğun çaba sarf etmektedir.

Dünyanın gözü önünde büyük bir soykırıma imza atan İsrail, Filistin’de yaşananların kayıt altına alınmasını engellemek için gazetecileri doğrudan hedef alıyor ve maalesef bugüne kadar 103 gazeteci, İsrail tarafından şehit edildi. Dünyanın dört bir tarafındaki tüm bu zorluklara rağmen insanî ve vicdani unsurları temsil eden gazetecilik mesleğini yerine getirmeye çalışan gazeteciler; toplumu aydınlatmaya, bilgilendirmeye ve düşündürmeye devam etmektedirler. Gösterilen bu özveri, cesaret ve duruşla gerçeklerin peşinde koştukları her an, demokrasinin teminatı ve özgür bir toplumun vazgeçilmez önemli bir unsuru olmayı sürdüreceklerdir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle, gazeteci mesleğini en güzel şekilde yerine getirmek için gayret eden basın mensuplarımıza daha nice yıllar boyunca özgür ve tarafsız habercilik anlayışını sürdürmelerini temenni ediyorum. Konya basınımız bu anlayışla hareket ediyor elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu noktada tüm basın yayın kuruluşlarına, temsilcilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için mesai kavramı gözetmeksizin görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyor, bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*