Hem rahat seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. Babacan, “Çok isim geçiyor diyorsunuz sizin isminiz de geçiyor, Ali Babacan gerçekten aday olmak ister mi” sorusuna, “Eğer Altılı Masa, benim ismim üzerinde mutabık kalırsa tabii ki hem rahat seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim” yanıtını verdi. Babacan sözlerinin devamında, “Ama şu anda bizim önceliğimiz kim sorusu değil” dedi.

6’lı masanın aday bilmecesi sürerken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın sözleri herkesi şaşırttı. Babacan, “Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayına” ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Tabii ki haklı olarak toplumumuzda çok büyük bir merak var. Toplumumuz, Altılı Masa’nın ortak adayının ne olacağıyla ilgili yoğun bir tartışma ve değerlendirme süreci şu anda yaşıyor. Toplumdaki bu tartışma, ismi çok geçen az geçen herkesle ilgili toplumda kanaatlerin oluşması zamanı geldiğinde bizim de kararımızı kolaylaştıracak. Bahsettiğim çalışmalar bitmeden aday isimleri konuşulduğunda adayların kimlikleri ve geçmişleri tartışılıyor. Halbuki biz ne yapacağımız konusunda mutabakata vardığımızdan sonra, yani altı parti ve ortak aday ülkeyi beraberce nasıl yöneteceği, o süreçte ülkenin sorunlarını çözmek için ne yapacağıyla ilgili konuları bitirip koymadan adayı tartıştığımızda kimlik ve geçmiş tartışılıyor.”

Babacan, Çakır’ın, “Çok isim geçiyor diyorsunuz sizin isminiz de geçiyor, Ali Babacan, gerçekten aday olmak ister mi” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bizim önceliğimiz, altı genel başkanın oturduğu masanın içinden bir aday çıkması. Bizim önceliğimiz, bu. Çünkü bu süreci hızlandıracaktır ve kararlar daha hızlı alınacaktır. Dışarıdan bir yedinci isim söz konusu olduğunda, o ismin sürece adaptasyonu biraz daha zaman alacaktır. Ama Altılı Masa nihayetinde dışarıdan bir isim konusunda mutabakata varırsa ne olur? Birkaç hafta daha gerek olur adaptasyon sürecine o da olur. Benimle ilgili konuya gelince, eğer Altılı Masa benim ismim üzerinde mutabık kalırsa tabii ki hem rahat seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim. Ama şu anda bizim önceliğimiz kim sorusu değil.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*