Karatay’da yaşayan 12. sınıf öğrencilerine müjde! Hem de ücretsiz


Eğitime olan yatırımlarıyla büyük katkı toplayan Karatay Belediyesi, ilçe genelinde üniversitelere hazırlanan öğrencilere yönelik olarak da, öğrencilerin başarılarının artırılması ve sınav kaygılarını yenmelerini sağlamak amacıyla ücretsiz Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavı düzenleyecek.

ÜCRETSİZ TYT DENEME SINAVINA BAŞVURULAR 18 OCAK’TA BİTİYOR

Öğrencilerin aynı zamanda kendi bilgi seviyelerini test etme şansı da bulacağı söz konusu deneme sınavı, KTO Karatay Üniversitesi, Karatay Kent Konseyi, Karatay Gençlik Meclisi’nin katkılarıyla yapılacak. Deneme sınavına başvurular ise 18 Ocak Perşembe günü sona erecek.

İlçe genelinde üniversite sınavlarına hazırlanan tüm lise 12’nci sınıf öğrencilerinin katılabildiği deneme sınavına başvurular; Karatay Belediyesi’nin mobil uygulaması Karatay Yanıbaşımda’dan yapılabiliyor.

tyt.jpeg

BAŞKAN KILCA’DAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ TYT DENEME SINAVI DAVETİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek sınava katılacak tüm öğrencilere şimdiden başarılar diledi.

Başkan Hasan Kılca; “Hizmet anlayışımızın merkezinde hep insan ve şehir var. Şehirler, yollar, binalar inşa edebiliriz. Ancak geleceğimizi emanet edebilecek nesiller yetiştiremezsek, yaptığımız hizmetler bir taş ve beton yığınından öteye geçmez. Dolayısıyla Karatay Belediyesi olarak bizler önce insan diyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime, gençliğe çok önem verdik. Şimdi de bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerimize bir desteğimizi daha vererek bu anlayışımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda da ilçemizde üniversite sınavlarına hazırlanan tüm gençlerimize yönelik ücretsiz TYT deneme sınavı düzenliyoruz. Amacımız, gençlerimizin sınavda başarıyı yakalamalarına katkı sunmak. ben tüm genç kardeşlerimi bu deneyime katılmaya davet ediyorum” dedi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*