Konya Ereğli POMEM’de 144 polis adayı mezun oldu


Ereğli Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından dönem birincisi Halime Helvacı Şen, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

Konya Ereğli POMEM’de 144 polis adayı mezun oldu

Törende konuşan Ereğli POMEM Müdürü Yalçın Kaya, “20 Mart tarihinden günümüze kadar Müdürlüğümüzde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak kutsal bir mesleğe intisap etmek üzere yemin edecek olan 144 Polis Memuru adayını Cumhuriyetimizin 100. Yılında Teşkilatımıza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 9 ay önce ailelerinden emanet aldığımız gençlerimizi, bugün Emniyet Teşkilatımızın birer üyesi olarak görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Konya Ereğli POMEM’de 144 polis adayı mezun oldu

“Türk Polis Teşkilatı bir güvence mekanizmasıdır”

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Türk Polis Teşkilatı’na adım atan gençleri tebrik etti. Vali Özkan, “Milletimiz güvenlik hizmetinden en iyi bir şekilde istifade etme hakkına sahiptir. Milletimizin haklarının muhafızı ve hissiyatına tercüman olan devletimize, hükümetimize bu eğitimleri nitelikli bir şekilde verdikleri için şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi. Türk Polis Teşkilatı’nın göstermiş olduğu başarıların herkesi gururlandırdığını ifade eden Vali Özkan, “Terörle mücadele, asayişin sağlanması, insanlarımızın her türlü riske karşı korunması için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Bu vesileyle bu kutsal görevi ifa ederken fedai can etmiş şehitlerimiz var, şehitlerimizin manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyoruz. Türk Polis Teşkilatı’nın varlık sebebi; Türk milletine hizmet etmektir dolayısıyla kaynağını Türk milletinin iradesi olan anayasal hukuk düzeninden almaktadır. Bu anayasal hukuk düzeninin kendisine vermiş olduğu hedef doğrultusunda hareketlerini tanzim eden Türk Polis Teşkilatı, vesayet odaklarına karşı müteyakkızdır. Kamu özgürlüklerine karşı, milletimizin iradesine karşı, şu veya bu şekildeki kayıt dışı yapılara karşı da esas itibari ile Türk Polis Teşkilatı bir güvence mekanizmasıdır. Demokratik toplum düzeniyle bağdaşmayan, bu kayıt dışı organizasyonların süfli emellerine set çektiği için de ayrıca Türk Polis Teşkilatımıza minnettarız. Artık verilen nitelikli eğitimler ile bilgi teknolojilerini en güzel bir şekilde kullanan yeni genç kardeşlerimiz bu noktada herkese rehberlik yapacak düzeydedir.

Konya Ereğli POMEM’de 144 polis adayı mezun oldu

Mesleği icra ederken mevzuat ve hukukla beraber hizmet sunduğumuz toplumu çok iyi tanımalı ve dünyadaki gelişmeleri takip etmeliyiz. Biz yarın herhangi bir karakolda göreve gideceğiz, herhangi bir şubeye göreve gideceğiz, işimiz insana hizmet etmektir. İnsanlara hizmet sunarken o hizmeti en kaliteli bir şekilde sunmaktır. Öncelikle görev yaptığımız yerdeki insanları tanıyarak, o mahalleyi tanıyarak, toplumumuzu tanıyarak, toplumun değerlerini çok iyi bilerek, önemseyerek ve önceleyerek çok daha kolay bir şekilde o topluma hizmet etmiş oluruz. Böylece çok daha iyi bir şekilde onlarla anlaşır ve toplumsal desteği de almış oluruz. Polisimiz görevini icra ederken kendisini en kuvvetli kılan, hukuku istinat noktası yapması ve toplumsal destektir. İnsanlarımızın teveccüh ve duasını daim kılan; polisimizin bu milletin değerlerine olan hassasiyetidir” dedi.

Daha sonra yemin ederek kep atan polis adayları mezun olmanın sevincini yaşadı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*