Konya’da 49 yıldır kokulara yön veriyor! İşte o kokular


Konya Kadınlar Pazarı karşısı Veziroğlu Kolonya‘da 49 yılını kokulara veren Muammer Yanar, tek çeşit koku üzerinde durmadıklarını 3 çeşit kokuların karışımıyla kendi ürettikleri kolonyaların satışını yaptığını kaydetti.

konyada-49-yildir-kokulara-yon-veriyor-iste-o-kokular.jpg

Kendi karışımları ile özel kokular üretiyor

Özel kokularının Meram çiçeği, Unutma beni, Suavi olduğunu söyleyen Yanar, “Kolonyaların ham maddesi dışardan geliyor. Bu işlerle ilgilenen ülkeler ise Hollanda ile Fransa’dır. Özel kokularımız ise kendi karışımlarımız ile ortaya koyduğumuz kolonyalardır.” diye belirtti.

konyada-49-yildir-kokulara-yon-veriyor-iste-o-kokular-003.jpg

En çok satılan kolonyaların Meram Çiçeği, Unutma Beni, Nar Çiçeği ve Suavi olduğunu söyleyen Yanar, müşterilerin istediği zaman gelip 2-3 kokuyu karıştırmalarını isteyebildiklerini söyledi.

konyada-49-yildir-kokulara-yon-veriyor-iste-o-kokular-001.jpg

‘Unutma Beni’, en çok tavsiye edilen kokulardan

Kolonyaların fiyatlarının boyutuna göre değiştiğini ve 35-40 lira aralığında olduğunu söyleyen Yanar, Unutma Beni kolonyasının da özelliklerine değinerek, “Unutma beni, genelde tıraştan sonra kullanılan koku tarzıdır. Aynı zamanda elbise üzerinde kalıcı bir etkisi vardır. Unutma Beni, en çok tavsiye ettiğimiz kokulardan biridir. İçerisinde ise Lacoste, Suavi ve kendine has bir kokusu var.” diye konuştu.

konyada-49-yildir-kokulara-yon-veriyor-iste-o-kokular-002.jpg

SERKAN ÖZGÜRSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*