Konya’da bilgisayar ve altın ödüllü kitap okuma yarışması


18 yaş üstü Yetişkinler ve 10-18 yaş arası Gençler Kategorisi olmak üzere iki kategoriden oluşan yarışma başvuruları 01-30 Aralık 2023 tarihleri arasında online olarak ????????????????????????????????????????????????.????????????????????????????????.????????????.???????? sitesinden yapılacak. Kitap okuma yarışma sınavı ise 30 Aralık 2023 saat 21:00 ile 21:35 arasında, ????????????????????????????????????????????????.????????????????????????????????.????????????.???????? sitesinde online olarak gerçekleşecek.

Yetişkinler okunacak ve sınavı yapılacak kitap, Mevlana Celaleddin-i Rumi Bütün Eserleri Seçmeler Kitabı. Gençler kategorisinde ise sınavı yapılacak kitap, Mesnevi’den 41 Hikaye (100 Temel Eser Lise Dizisi) olacak. Şeb-i Aruz dönemine dikkat çeken Özboyacı, kitap seçiminde de buna dikkat çekerek hem kitap okumayı teşvik ederken hem de Aralık ayının önemini vurgulamış olacak.

konyada-bilgisayar-ve-altin-odullu-kitap-okuma-yarismasi.jpg

Her iki kategorinin kazanları ise;

1. Lenova LOQ Oyun ve Performans diz üstü bilgisayarı

2. Apple ipad 9.Nesil

3. Apple Airpods (3.nesil)

4. Yarım Altın

5. Çeyrek altın

6. 1 gram altın

7. Yarım gram altın

8. Yarım gram altın

9. Yarım gram altın

10. Yarım gram altın

Ödüllerinin sahibi olacaklar.

konyada-bilgisayar-ve-altin-odullu-kitap-okuma-yarismasi-001.jpg

Hem kitap okuma sevgisini pekiştirmek hem de Şeb-i Aruz’u böylesine güzel eserler ile anmak isteyen Özboyacı, bu tarz etkinliklerle toplum hayatına dokunmaya devam edecek görünüyor.

Yarışmaya katılmak için ????????????????????????????????????????????????.????????????????????????????????.????????????.???????? adresinden başvuru yapmak gerekiyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*