Konya’da yüzlerce kişi Filistin’e destek için yürüdü


Konya’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar, işgalci İsrail’in Filistin ve Gazze’deki soykırım ve zulmünü kınamak için Kılıçaslan Meydanı’ndan Hükümet Meydanı’na kadar yürüdü. Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaşlar ellerinde pankartlarla Filistin’e destek yürüyüşü yaptı. STK Platformları Konya Başkan Vekili Gürsoy Bilgin, “Zulmünüzle insanlığı uyandırdınız. Öldürdükçe yalnızlaşıyorsunuz.” dedi.

2.jpg

“ÖLDÜRDÜKÇE YALNIZLAŞIYORSUNUZ”

Düzenlenen Filistin’e destek yürüyüşünden sonrasında açıklama yapan Bilgin, şunları kaydetti: “Ey Zalimler!…Ey israil! Zulmünüzle insanlığı uyandırdınız. Öldürdükçe yalnızlaşıyorsunuz. Filistin davası insan olanların davası oldu artık. Amerika ve İngiltere gibi garkad ağaçlarınız bile kenara çekiliyor. Korku başladı siz de biiznillah Allah ve Resulü asla kaybetmez, Allah ve Resulünden ya da olanlar da asla kaybetmez. Belki de beklerimizi dahi öldürüp şehit edebilirsiniz ama sizin ölüleriniz cehennemde, bizim ölülerimiz ise cennette olacaktır. Cenneti kazanmak da en büyük zafer değil midir? Sizler size Rabbimizin tehdidiyle; “Pek Yakında yenilgiye uğratılacaksınız ve toplanıp cehenneme sürüleceksiniz.” Konya’dan Hamas’a binlerce selam.”

3.jpg

Yürüyüşe Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Konya Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuk Üniversitesi Rektörü Metin Aksoy ve yüzlerce Konya halkı katılım sağladı.

SERKAN ÖZGÜR / YENİ HABER

4.jpg

1.jpgSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*