Konya’dan kısa kısa haberler


Konya’da neler oluyor? Konya’dan kısa kısa günün haberlerini sizler için derledik…

Selçuklu’da yetim aileler unutulmadı

TDV Selçuklu şubesi gönüllüleri, “Unutursan Yetim Kalır” projesi kapsamında yetim aileleri evlerinde ziyaret etti.

selcukluda-yetim-aileler-unutulmadi2.jpg

Selçuklu Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından gerçekleştirilen “Unutursan Yetim Kalır” projesi kapsamında yetim aileleri evlerinde ziyaret eden TDV gönüllüleri aileleri yalnız bırakmıyor. Bu hafta Orakçı ve Ekinci ailelerini ziyaret eden gönüllülere; Selçuklu Müftülüğü Vaizi Halil Çelik, ADRB Vaizi Esra Uzun, 100. Yıl Beşevler Kız Kur’an Kursu Görevlisi Şerife Sert, TDV Temsilcisi Hadi Ülgen eşlik etti.

İdeal Gençlik semineri düzenlendi

Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, “Gençlerle Baş Başa” projesi kapsamında Karatay Bozkırlılar Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

ideal-genclik-semineri-duzenlendi-2.jpg

İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu konferans salonunda gerçekleşen seminerde öğrencilere; “Müslüman gencin kimliği, İdeal gençlik, bizi biz yapan değerlerimiz, iman ve ahlak bütünlüğü, erdemlilik, paylaşma ve kardeşlik” konularında görsel sunum yaptı. İmamoğlu daha sonra öğrencilerin sorularını cevapladı. Öğrencilere tecrübelerini de aktaran Müftü İmamoğlu, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizler sizin için ne yapsak az olur” dedi. Öğrencilerde İmamoğlu’na verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*