Malatya depreminde 1 kişi hayatını kaybetti, 110 yaralı var


AFAD Başkanı Sezer, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5,6 büyüklüğündeki depremde 32 kişinin enkazdan kurtarıldığını, 2 binada arama kurtarma çalışmasının devam ettiğini bildirdi.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Malatya’da depremde yıkılan bina sayısının 29 olarak tespit edildiğini, yaralı sayısının da 110’a yükseldiğini belirterek, “Bunların bazıları enkazla ilgili bazıları da artçı sarsıntı sonrası yaşanan travma ile ilgili hastanelere başvurmuş durumda. Yoğun bir şekilde arama- kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Hem Malatya’da bulunan arama- kurtarma personellerimiz hem de çevre illerden takviye ettiğimiz arama- kurtarma personellerimizle beraber 657 kişilik bir ekip arama- kurtarmayı aktif bir şekilde devam ettirmektedir” dedi.

malatyada-56-buyuklugunde-deprem.jpg

2 binada arama- kurtarma faaliyetlerinin devam ettiğini kaydeden Sezer, “Enkazdan şu ana kadar 32 vatandaşımızı sağ olarak kurtardık. Hasarlı binalara kesinlikle girilmemesi ve eşya alınmamasını özellikle istirham ediyoruz. Afet bölgesindeki tüm vatandaşlarımızın telefonlarına bildirimde bulunduk, daha önce de bulunmuştuk. Bu noktada sürekli artçı sarsıntılar meydana gelmekte. Hasar alan binalarımız yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Vatandaşlarımızın can güvenliği için kesinlikle hasar gören binalardan uzak durmalarını özellikle istirham ettiğimizin bir kere daha altını çizmek istiyorum” diye konuştu.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*