Mevlana Türbesi önünde davullu, tefli rezillik!


2023 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Mevlana Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından, Hz. Mevlana’nın 750’nci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri için büyük bir hazırlık yapıldı. Modern sahne ve salon etkinlikleri açısından, anma törenlerinin 86’ncısının gerçekleştirildiği Konya’da, biletlerin çoğunluğu tükendi. Yarın başlayacak olan etkinlikler, 17 Aralık akşamı yapılacak olan Şeb-i Arus Töreni ile son bulacak.

KONYA TURİST AKININA UĞRUYOR

Kentte otellerin neredeyse tamamı dolarken, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda misafirin Konya’ya gelmesi bekleniyor. Başta İranlılar olmak üzere pek çok ülkeden misafiri ağırlayacak olan Konya’da TCDD tarafından hızlı tren seferlerinin sayısı da artırıldı. Konya artık etkinliklerin başlaması için geri sayıma geçti.

BU SENE DE BENZER GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Konya, Hz. Mevlana’nın 750’nci Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri için dünyanın dört bir yanından on binlerce misafiri ağırlamaya hazırlanırken, Mevlana Türbesi önünde yaşananlar ‘Bu kadarına da pes dedirtti.’ İranlı oldukları iddia edilen bir grup, ne mevlevilikle ne de sema ile ilgisi olmayacak bir şekilde adeta türbe önünde şov yaptı.

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*