Oğuz Saygın: Konya, İstanbul’dan da üstün


Selçuklu Kongre Merkezi’nde başlayan Konya Kitap Günleri vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Dokuzuncu günün konuklarından olan Oğuz Saygın, Konyalılarla buluştu. Saygın, gazetemize özel yaptığı röportajda şu ifadelere yer verdi; “Konya Kitap Günleri dolu dolu geçiyor. Buradaki düzene, organizasyona hayranım. Çünkü organizasyonu Konya Büyükşehir belediye çalışanları yapıyor. Çalışanlar tarafından yapıldığı için daha çok sahipleniliyor. Çok samimi bir ortam var. Konya’da kitaba karşı büyük bir ilgi var. Konya bir kitap şehri diyebilirim. Öğrenmeye ve uygulamaya çok açık bir şehir.”

konya-kitap-gunleri-oguz-saygin-konya-istanbuldan-da-ustun-001.jpg

‘KONYA DAHA ÜSTÜN’

Konya Kitap Günleri’nden duyduğu memnuniyeti dile getiren Saygın, “Türkiye’de sadece Konya’da olan bu kitap fuarını, İstanbul TÜYAP ile şöyle kıyaslayabilirim; İstanbul daha yoğun olarak görünüyor ama kalite yönünden bakarsak oradan daha üstün gördüm. Gerçekten hayranlıkla geldim. İnşallah Türkiye’deki tüm kitap fuarları bu şekilde olur. Çok büyük ilgi ve alaka var. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

konya-kitap-gunleri-oguz-saygin-konya-istanbuldan-da-ustun-001.jpg

OĞUZ SAYGIN KİMDİR?

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı olan Oğuz Saygın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur. Anthony Robbins’in hocası “ilk Master Trainer” Dr. Wyatt Woodsmall’dan eğitim alarak NLP Trainer olmuştur. INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. Ayrıca Master Trainer Robert Smith ve Debra Wylde ile çalışmalar yapmıştır. 2008 yılında Düşünce Akademisi’ni kurmuştur. 1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce dershane, kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır. Akdeniz, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, İstanbul, İstanbul Teknik, Maltepe, Marmara, Okan, Uludağ Üniversiteleri yanında yetmişin üzerinde ilde; Almanya, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Kırgızistan gibi Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde eğitimler vermiştir. Seminerleri ve eğitimleri arasında NLP, Profesyonel Koçluk, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Etkili Takım Çalışması, Etkin Yöneticilik ve Liderlik, Akıllı Hafıza Teknikleri, Zaman Yönetimi, İşyerinde Yüksek Motivasyon ve NLP İlkeleri ile Satış sayılabilir.

Manisa Şehzadeler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen çocuk üniversiteleri projesinin kurucu danışmanlığını yapmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul’ ları kapsayan bu proje 7 okul ve 720 öğrenci ile devam etmektedir. Kitaplarında teoriden çok yaşanmış olaylara ve pratik çözümlere yer veren Oğuz Saygın’ın 1998 yılında yazmış olduğu ilk kitabı Negatif Limanlardan Pozitif Sulara bugüne kadar 98 baskı yapmıştır. Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu kitabı ise 250.000 adet basılmıştır. Son kitaplarından olan A’dan Z’ye Liderlik ise karıyer yolculuğunda eşsiz bir başyapıt olup yoğun ilgi toplamaktadır.

2017 yılında çocuk üniversiteleri ile başlıyan süreçte yayınlanmaya başlayan Süper Beyinler Akıl ve Zekâ Oyunları kitap serisi ile çocuklarda sıradışı düşünme becerileri geliştiren ve alanında ilk olan Resfebe kitapları büyük ilgi görmektedir.
Uzun yılar profesyonelce masa tenisi oynamış şampiyonluklar kazanmış ve milli takıma sporcular yetiştirmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*