Selçuklu yeşilleniyor


Konya’da Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Tatköy Mahallesi’nde 22 bin 500 fidan ve tohumu toprakla buluşturdu. Bölgedeki ağaçlandırma çalışmaları devam edecek.

Selçuklu Belediyesi sürdürdüğü ağaçlandırma çalışmalarıyla ilçenin yeşil dokusuna katkı sağlamaya devam ediyor. Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Tatköy Mahallesi’nde 3 bin 3750 karaçam fidanı, 3 bin 750 Toros sedir fidanı, 10 bin badem tohumu ve 5 bin meşe tohumu ekerek yeşillendirme çalışmalarına katkı sundu.

Bölgedeki ağaçlandırma çalışmaları devam edecek.

Pekyatırmacı; “Dikilen fidanlar toprağa hayat geleceğe nefes olacak”

Selçuklu Belediyesi olarak daha yeşil bir Selçuklu ilkesi ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğe bırakacağımız en büyük miras insanımızın rahat bir şekilde yaşayabileceği temiz ve yeşil bir dünya. Bu kapsamda Park Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz bahar ve güz dönemlerinde gerçekleştirdikleri fidan dikim etkinliği ile de ağaçlandırma seferberliğine önemli katkı sağlıyorlar. İnşallah bu çalışmalar toprağa hayat, canlılara nefes olacak ve büyüyen fidanlar ormana dönüşecek. Geleceğimize emaneti hakkıyla teslim etmek için sürdürülen bu değerli çalışmalar Selçuklu’muzun hava kalitesinin artmasına katkı sağlayacak.”

Selçuklu yeşilleniyor

Selçuklu yeşilleniyorSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*