Teröre büyük darbe… 4 örgüt kırsalda bitti


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘DHKP/C, TKP/ML, MLKP, MKP, bütün bu örgütlerin kırsal yapısı tamamen bitirilmiştir.’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürleri Değerlendirme Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; Dün sahil güvenliğin yıllık değerlendirme toplantısındaydım. Onur ve gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Aldığımız noktadan getirdiğimiz nokta çok üst seviyededir. Önümüzdeki hafta jandarma ile birlikte olacağız. İHA’lardan SİHA’lara kadar bütün teknolojik altyapılarımıza kadar büyük jandarmamız büyük yol kat etmiştir.

Şehirde kırsal, terör örgütünü bir daha ayağa kaldıramayacak şekilde beline vurulan darbenin sahibi olmuşlardır. Eğer biz teşkilatlarımızla ilgili böyle bir değerlendirmeyi yapabiliyorsak, aynı değerlendirmeyi devletimiz, milletimiz için yapabilecek kapasitedeyiz. Elbette ki bu yıl yaklaşık 46 milyon turist, 51.5 milyar dolar civarında bir turizm elde edilmişse, Türkiye’nin doğusunda fabrikalar her şekilde artıyorsa, istihdam 31 milyonu aşmış ise ihracat 254 milyar seviyesine ulaşmış ise burada etrafındaki ateş çemberine rağmen kahramanlarımızın katkısı çok büyüktür. Bu anlayışla birlikte şunu çok net bir şekilde ifade etmem gerekir.

Güvenlik sahasında bir yandan terör, uyuşturucu kaçak göç gibi küresel sorunlarla mücadele ediyoruz. Bir yandan da teknolojinin ürettiği siber suçlar gibi yeni suç türleriyle mücadele ediyoruz. Batılı ülkelerin terör örgütlerine de aynen destekleri devam edecek. Onun için az önce ifade ettiğim gibi gayretimizi artırarak çalışmalıyız. Birileri terör tehdidini küçümseyebilir, koynuna alıp besleyebilir. Dağa çıkmış, KHK ile ihraç edilmiş birinin kamuda çalışmasından birileri rahatsız olmayabilir.

Toplam 185 terör eylemi engellendi

Tek terörist kalıncaya kadar bu mücadele devam edecek. Kim hangi siyasi hesabı yaparsa yapsın. Kırsalda veya şehirde ne kadar başarılı olursak olalım bu teyakkuzu devam ettirmeliyiz. İsveç, Fransa bunu gördü. Türkiye seçim sürecine girmişken terör alnanını zorlamaya çalışacaklarını iyi biliyoruz. İlterör örgütlerinin uzantısına, hatta kokusuna baskı yapmaktır. YPS’lere göz açtırmamalıyız. Siyasi partilerin içine, sivil toplum örgütlerinin içine sızmış olabilirler, bunu daha önce bin kez yaşadık. Bunları milletimizin başına bela olmaktan yoksun bırakmalıyız. Toplam 185 terör eylemi engellendi.

PKK/KCK’ya Türkiye’ye yönelik gerçekleşebilecek eylemlere karşı dikkatlı olmalıyız. Yol kontrolleri, bu dönemin en önemli unsurlarıdır. Mardin’dan Siirt’ten Edirne’ye kadar. Yol kontrolleri hem caydırıcıdır, hem de sonuç tarama modelidir. Şok kontroller, aramalar, baskınlar bu dönem bizim için terör örgütünü yıldırabileceğimiz en önemli adımlardan bir tanesidir. Şehirlerde de 15 Temmuz’dan sonra bunlara çok önemli darbe vurulmuştur. DEAŞ’la büyük bir mücadele ortaya koyduk. Göğüs göğüse mücadele veren tek ülkeyiz. Bunun yanı sıra FETÖ ile mücadelemiz hiçbir salise bile aralık ortay akoymadı, hala devam ediyoruz. Birilerinin devlete ihanet edenleri terkar devlete alma konusundaki ortaya koydukları anlayışarağmen en son yaptığımız Gazi Turgut Aslan operasyonu, FETÖ ile mücadelenin asla bitmeyeceğinin göstergesidir. Tüm dünyada terör örgütü silinene kadar biz bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*